ul. Kościelna 27, 43-340 Kozy

Organizacja pogrzebu

Każdy człowiek jest niepowtarzalny. Podobnie każda usługa pogrzebowa powinna być tak wyjątkowa, jak osoba, której dotyczy. Specjaliści pracujący w Zakładzie Pogrzebowym KIERPIEC zawsze współpracują z Rodziną Zmarłego, upewniając się na każdym etapie, że właściwie odczytują i interpretują jej życzenia. Od tej współpracy bowiem zależy, czy uroczystość pogrzebowa zostanie przygotowana w sposób podkreślający indywidualność Osoby Zmarłej.

Zespół naszych pracowników, opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, poprowadzi Państwa w kierunku takich rozwiązań, które najlepiej odpowiadają oczekiwaniom i pragnieniom. Zadbamy o każdy szczegół: eksportację ciała Zmarłego i jego przygotowanie do pogrzebu, dopełnienie formalności urzędowych, akcesoria pogrzebowe, dekoracje kwiatowe, klepsydry czy transport Zmarłych. O to wszystko troszczymy się z niezbędną dyskrecją oraz szacunkiem.

Zdajemy sobie sprawę, że obciążenie emocjonalne samym faktem śmierci Bliskiej Osoby może wywoływać dezorientację. Rzeczywistość żałoby często zdaje się przerastać, a ból może wydawać się ciężarem nie do uniesienia. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie Państwa przez bolesne pierwsze chwile po stracie i zapewnienie wszechstronnego wsparcia w organizacji ceremonii żałobnej tak, aby mieli Państwo możliwość w spokoju przygotować się do ostatniego pożegnania.

Usługi, które świadczymy

Trumny – duży wybór

Koziański Zakład Pogrzebowy zapewnia duży wybór trumien. Oferujemy różne modele w różnych cenach – od prostych wzorów trumien po te najbardziej wyszukane. Przyjmujemy także zlecenia na trumny na specjalne zamówienie. Korzystamy ze współpracy z najlepszymi producentami trumien w Polsce i za granicą. Niezależnie od rodzaju trumny oraz jej ceny – gwarantujemy sprawdzoną jakość i staranność wykonania każdego egzemplarza.

Urny drewniane, metalowe i kamienne

Dla rodzin, które wybierają kremację, Zakład Pogrzebowy KIERPIEC oferuje szeroki asortyment urn pogrzebowych. Są one wyprodukowane przy użyciu najnowszych rozwiązań, które gwarantują wytrzymałość urny i jej odporność na różnorodne czynniki zewnętrzne.

Świadomi znaczenia, jakie ma urna pogrzebowa dla członków rodziny, staramy się zapewnić Państwu wybór nie tylko sprawdzony pod względem użyteczności, ale także dopracowany w najdrobniejszych wizualnych detalach. Wiemy bowiem, że w świadomości uczestników pogrzebu pozostanie on jako szczególne, uprzywilejowane miejsce spoczynku prochów Ukochanej Osoby.

Rozliczenie bezgotówkowe

Uroczystości pogrzebowe wiążą się z reguły ze sporymi wydatkami, na które niewiele osób jest przygotowanych. Pewnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania pochówku. Koziański Zakład Pogrzebowy daje Państwu możliwość rozliczenia bezgotówkowego w ramach zasiłków pogrzebowych ZUS, KRUS i MSWiA. Jeśli po podliczeniu wszystkich kosztów powstaje różnica z korzyścią dla Klienta – zostaje ona wypłacona najszybciej, jak to tylko możliwe.

Tabliczki, krzyże drewniane, klepsydry

Zakład Pogrzebowy KIERPIEC w Kozach przedstawia Państwu bogatą ofertę akcesoriów pogrzebowych – wśród nich są m.in. krzyże drewniane, tabliczki, ubrania dla Zmarłych czy modlitewniki. Dajemy też Państwu możliwość szybkiego przygotowania spersonalizowanych ogłoszeń o śmierci – tzw. klepsydr. Tworzymy je i drukujemy we własnym zakresie, w bardzo krótkim czasie, oraz dbamy o umieszczenie ich we wskazanych miejscach na wskazanym terytorium.

Oprawa muzyczna ceremonii (orkiestra, trębacz)

W chwili głębokiego bólu słowa czasem są niewystarczające. Dlatego Zakład Pogrzebowy KIERPIEC zapewnia najbardziej odpowiedni akompaniament muzyczny na ceremonię pogrzebową.

Rytuałowi pogrzebowemu ostatniego pożegnania mogą towarzyszyć utwory muzyczne tradycyjnie używane w takich okolicznościach, ale także utwory kameralne lub muzyka wybrana przez rodzinę – tak, aby najlepiej oddawała osobowość Zmarłego.

Zapewniamy doskonałych profesjonalnych muzyków (wśród nich orkiestra, trębacz), którzy potrafią idealnie zinterpretować dany utwór muzyczny, a także nagłośnienie w czasie przemarszu konduktu oraz przy grobie.

Organizacja spopielenia zwłok

Koziański Zakład Pogrzebowy oferuje, szanując życzenia Rodziny Zmarłego, usługę kremacji. Jest to alternatywa dla pochówku tradycyjnego. Zajmujemy się kompleksową organizacją wszystkich formalności: od dokumentów, przez realizację procedury spopielenia aż po odbiór urny z prochami i pochówek na cmentarzu.

Karawan do pogrzebu

Transport ciała Zmarłego z chłodni do miejsca uroczystości żałobnych – najczęściej jest to kościół oraz cmentarz – może dokonać tylko za pomocą specjalnych upoważnionych pojazdów. Nasz zakład pogrzebowy posiada eleganckie karawany światowych marek, którymi przewożone są trumny oraz urny. Pojazdy te spełniają nie tylko funkcje użyteczne, ale także reprezentacyjne.

Transport zwłok krajowy

Okoliczności śmierci danej osoby – a co za tym idzie, także potrzeby rodzin Osób Zmarłych – mogą być różne. Niezależnie jednak od sytuacji profesjonalny zakład pogrzebowy wie, jakie usługi pogrzebowe zaproponować tak, aby wyjść naprzeciw tymże potrzebom. Z tego też powodu Zakład Pogrzebowy KIERPIEC pomaga nie tylko mieszkańcom miejscowości Kozy, Bielsko-Biała oraz okolic, ale także oferuje usługę transportu Zmarłych na terenie całej Polski. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz zlecić nam przewóz Osoby Zmarłej, zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego z naszym personelem. Gwarantujemy, że odpowiemy na każde pytanie.

Całodobowa eksportacja ciała do chłodni

Profesjonalizm, dyskrecja i sprawność działania to cechy wyróżniające usługi Koziańskiego Zakładu Pogrzebowego. Obejmują one także eksportację ciała Osoby Zmarłej. Po otrzymaniu zlecenia – przewozimy Zmarłego do chłodni, by następnie, przed dniem pochówku, zatroszczyć się o kosmetykę oraz ubranie. Każda czynność, jaką wykonujemy, nacechowana jest ogromnym szacunkiem. Pamiętamy, że Zmarły za życia posiadał godność należną ludzkiej osobie – i, także po śmierci, tej godności nie traci. Staramy się to podkreślać w każdej chwili – zarówno na etapie przygotowania pogrzebu, jak i w trakcie trwania uroczystości żałobnych.

Organizacja ceremonii pogrzebowych

Profesjonalizm zakładu pogrzebowego przejawia się między innymi w tym, że Rodzina Zmarłego może z całym spokojem zlecić takiej firmie kompleksową organizację ceremonii żałobnej i mieć pewność, że w zostanie ona przygotowana w sposób perfekcyjny, zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Pewność ta pozwala stawić czoła pierwszym chwilom żałoby bez poświęcania czasu i sił na zmagania z biurokratycznymi niuansami.

Koziański Zakład Pogrzebowy gwarantuje swoje zaangażowanie wszystkim Klientom – nie tylko z województwa śląskiego – którzy oczekują profesjonalnej pomocy w różnorodnych kwestiach związanych z organizacją pogrzebu. Nasi doświadczeni pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji przez całą dobę tak, aby odpowiedzieć na Państwa oczekiwania odnośnie przygotowania ceremonii żałobnej w sposób precyzyjny i punktualny.

Kwiaty i wieńce dowożone bezpośrednio do kościoła, kaplicy

Pogrzebowe dekoracje kwiatowe, są nie tylko rodzajem hołdu złożonego zmarłym, ale także mają moc kojenia bólu poprzez swoje piękno. Kwiaty, jako symbol uczuć oraz widzialna forma kondolencji, od niepamiętnych czasów odgrywały ważną rolę w kontekście pogrzebowym.
Także i dziś kwiaty pozostają jednym z najbardziej wyrafinowanych i delikatnych sposobów wyrażania uczuć uczestników pogrzebu. Jednocześnie ich mowa pozostaje zawsze czytelna – a zwłaszcza wtedy, kiedy słowa zawodzą.

Zakład Pogrzebowy KIERPIEC w Kozach współpracuje ze sprawdzonymi dostawcami kwiatów oraz kwiaciarniami. Dzięki wieloletniej współpracy możemy zaoferować nie tylko wykonanie pięknych wieńców i wiązanek kwiatów, ale także ich dowóz bezpośrednio na miejsce uroczystości – czyli najczęściej do kościoła lub kaplicy.